DAN 2

PONEDELJEK, 29.5.2023
V ponedeljek smo se zbudili približno ob 7.00 uri. V času do zajtrka ( 7.30) smo se uredili in se nato odpravili na zajtrk v našo jedilnico. Zajtrk je bil odličen, poleg tradicionalnih turskih jedi in čaja so bile na voljo tudi druge jedi kot umešana jajca in veliko sadja. Po okusnem zajtrku smo se odpravili novim dogodivščinam naproti. Odpravili smo se v njihov kulturni dom, ki se nahaja v kraju Kepsut. Zaradi potresa, ki se je zgodil pred 4 leti, so izgubili šolo, sedaj uporabljajo v namen poučevanja kulturen dom, šolo pa gradijo na novo. V kulturnem domu smo imeli najprej predstavitve o recikliranju, ki smo jih pripravili udeleženci. Po predstavitvah smo se odpravili ogledat njihov tradicionalen šport, ki se imenuje »oil wrestling«. Tam nam je kljub vetru postalo vroče, saj se wrestling začne z mazanjem olja na telo. Nato so se preizkušali v dvojicah in nam pokazali svoje znanje. V naslednji uri smo se odpravili v dijaški dom, v katerem stanujejo punce in si ogledali prostore. Po ogledu smo se odpravili nazaj v kulturni dom, kjer smo si privoščili okusno in obilno kosilo. Sledile so ustvarjalne delavnice, v katerih smo se preizkusili prav vsi. Odkrivali smo nove postopke izdelave različnih izdelkov, oljnih slik in zanimive manikure. Tako smo spoznali konkretne možnosti recikliranja materialov. Po končanih delavnicah smo se odpravili nazaj v hotel, v katerem nismo bili prav dolgo. Odločili smo se, da bomo raziskovali center mesta Balikesir. Na začetku smo se odpravili po nakupih v nakupovalni center in si privoščili osvežitev. Z javnim avtobusom smo se peljali v center mesta, kjer smo si privoščili slastno večerjo v restavraciji. Dan je bil lep in poučen, saj smo se naučili, da je vedno treba preizkušati nekaj novega in spoznavati nove prijatelje.

GALERIJA SLIK