1. DAN

PONEDELJEK, 27.3.2023: V prijetnem vzdušju smo na avtobusni postaji na Cankovi pričakali naše projektne partnerje, ki so se pripeljali iz M. Sobote. Po uvodnem sprejemu smo se odpravili v kulturno dvorano, kjer smo najprej pripravili kratko dobrodošlico našim gostom. Zbrane sta nagovorila gospa ravnateljica in gospod župan. Prav tako so se oni predstavili s svojimi točkami. Poljski učenci so pripravili jezikovni twister in zaplesali krakowski ples. Turški pa so predstavili svojo deželo v sliki in besedi. Skupaj smo se odpravili na ogled šole in se seznanili s programom mobilnosti, ki ga je predstavila koordinatorica. Udeleženci so v uvodu reševali anketo o pričakovanjih od mobilnosti. Uvod v temo mobilnosti o vodi in energiji je bilo predavanje preko ZOOM-a in sicer znanstvenice Dorian W. Janney iz ameriške vesoljske agencije NASA (ker smo tudi GLOBE šola). Nato smo v delavnici izdelali tedensko nalogo – beležko ogljičnega odtisa. Vsak dan bomo opazovali naše dnevne aktivnosti in ob koncu tedna poskušali ugotoviti na katerih področjih smo lahko še bolj okolju prijazni in uvajamo več zelenih praks. Sledila je delavnica, v kateri smo predstavili našo zgodbo Kučnica pripoveduje…, ki bo v petek tudi naša zaključna prireditev.V sklopu zgodbe smo razmišljali o načinih varovanja vodnih virov. Učenci so bili razdeljeni v naključne mešane skupine in so začeli z ustvarjanjem v e – knjigi. V popoldanskem času smo se lotili reševanja vodnih izzivov ob Kučnici. Odpravili smo se na pohod do meje z Avstrijo, malce nam je zagodel veter, zato smo aktivnosti le delno izvedli. V delavnicah smo nato izdelali peščene filtre ter pripravili testiranje različnih voda (mineralna, Donat Mg, Cana, voda iz pipe). Po kratki evalvaciji dneva so se naši gostje odpravili v hotel v Mursko Soboto.

“Dobrodošli v Sloveniji”

Pomen vode in energije